KURNIK

realm

szalone, zakręcone, niepowtarzalne

W swoim KURNIKU mam:

Kurki polskie, Kurki wodne, Kurki lawendowe i różane, również Koko Szalej i wspaniałe Kury domowe. Za dnia mogą smacznie drzemać na kanapie wśród innych poduszek. Wieczorem chętnie wesprą umęczoną głowę swej Pani lub Pana. W czasie podróży z nieskrywaną przyjemnością staną na głowie i utulą pasażera do snu.

A dla dzieci?

Dla dzieci zrobią wszystko. Zmienią się w przytulną, mięciutką zabawkę lub ciepłe siedzisko do zabaw na podłodze.

skład

realm

Natura to podstawa

Oswój swoją kurkę

Kurki wykańczamy ręcznie, dzięki temu zawsze mają unikatowy charakter. Na życzenie, na skrzydełku haftujemy lub drukujemy imię szczęśliwego właściciela. Poza wyglądem zewnętrznym możesz zadecydować o jej wnętrzu.

Do wyboru 3 wypełnienia:

realm

Łuski gryki

Łuska, czyli łupina owocu gryki, dzięki swojej lekkości i elastyczności doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Przesuwana wydaje charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający. Wypełnienie gryczane jest odporne na zgniatanie a swobodnie przesypujące się wewnątrz pokrowca łuski nie odkształcają się i nie zbijają. Pomiędzy drobnymi łupinami znajdują się szczeliny, dzięki temu przepływające powietrze zapewnia świeżość i przyjemny chłód poduszki.

Nie sposób zapomnieć o leczniczych właściwościach łuski gryki:

Zawarte w niej taniny mają właściwości przeciwzapalne, hamujące rozwój bakterii i roztoczy

Rutyna - wzmacnia układ odpornościowy

Związki celulozowo-ligninowe umożliwiają utrzymanie niskiego poziomu wilgotności

Niektórzy zapaleni zwolennicy łuski gryczanej twierdzą nawet, że ma właściwości neutralizujące szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, oraz że łuska gryczana wytwarza biopole zbliżone do biopola człowieka przez co w sposób naturalny wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu.

realm

Orkisz

Orkisz ma działanie rozgrzewające, krwiotwórcze, pomaga w usuwaniu toksyn, opóźnia procesy starzenia, zwiększa wydolność organizmu, poprawia funkcjonowanie zwłaszcza serca i układu krążenia, tak twierdziła Hildegarda z Bingen – śreniowieczna jasnowidząca zakonnica. Dziś, po przeszło 800 latach, na nowo przypominamy sobie o wspaniałych właściwościach nie tylko samego zboża ale także jego łuski. Orkisz działa odprężająco, pomaga przy bólach reumatycznych, zwalcza bóle głowy, pomaga w bólach menstruacyjnych. Podobnie jak gryka dopasowuje się do kształtu ciała, wspaniale przepuszcza powietrze, chłonie pot i odprowadza nadmierne ciepło. Według niektórych stosowanie poduszek lub materacy z łuski orkiszowej wzmacnia i regeneruje wszystkie narządy.

realm

Kulka silikonowa

Kulka silikonowa, czyli tzw. sztuczny puch jest wykonana z włókna poliestrowego silikonowego i ukształtowana jest w kształt kuleczki. Jako wypełnienie poduszek gwarantuje długotrwały efekt sprężystości. Jest odporna na ścieranie, rozrywanie i odkształcenia. Dzięki możliwości prania w temperaturze do 60 st C jest przyjazna dla alergików. Użytkowana przez wiele lat odznacza się tymi samymi właściwościami.